Szemináriumi előadás 2022. május 18.

Bezdek Károly egyetemi tanár előadást tart a Matematika Tanszéken.

Szeminárium előadás 2022. május 11.

Mehtap Lafci Büyükkahraman (Usak University, Turkey) előadást tart a Matematika Tanszéken.

Timár Lajos Pro Urbe

timar pro urbeVeszprém Városért Pro Urbe díjat vehetett át Dr. Timár Lajos, a Matematika Tanszék nyugalmazott egyetemi docense a veszprémi Városházán tartott ünnepségen 2022. március 11-én. Gratulálunk a szép elismeréshez!

vehir.hu cikke

Veszprém Tv hírműsora

Elhunyt Dr. Győri István professzor emeritus

gyori3

Dr. Győri István alapító vezetője volt a Szegedi Orvostudományi Egyetem Számítástechnikai központjának, ahol irányításával számos orvosi informatikai alkalmazás fejlesztése és biomatematikai modellezéshez kapcsolódó kutatási tevékenység valósult meg. 1993-tól dolgozott egyetemi tanárként a Pannon Egyetemen (Veszprémi Egyetemen), ahol nyugdíjba vonulásáig a Matematikai és Számítástechnikai tanszék vezetője, az informatikatanári szak szakvezetője volt. Alapítója és vezetője volt a nemzetközileg is ismert Differenciálegyenletek és Alkalmazásai Kutatólaboratóriumnak. 1995-98 között a Veszprémi Egyetem rektora, ezalatt került bevezetésre a kreditrendszer az egyetemen. Tudományos tevékenysége elsősorban a késleltetett argumentumú differenciál- és differenciaegyenletek kvalitatív vizsgálataihoz kapcsolódik, de számos biológiai, orvosi és informatikai alkalmazásokhoz kapcsolódó publikációt is megjelentetett. Dr. Győri István a differenciál- és differenciaegyenletek témakörének nemzetközileg elismert kutatója, több mint 230 tudományos publikáció szerzője, melyek közül a G. Ladas professzorral közösen írt monográfiájára több mint 1500 független hivatkozást kapott. Szakmai munkásságát számos díjjal ismerték, ezek közül kiemeljük a Szent-Györgyi Albert-díj (2000), Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (2009) és az Eötvös József-koszorú (2018) elismeréseket.

Emlékét munkatársai, tanítványai kegyelettel megőrzik!

In memoriam Győri István

NJSZT Informatikatörténeti Fórum - Győri István rövid életrajza