Maróti György (Pécsi Tudományegytem) szemináriumi előadást tart a Matematika Tanszéken.

A Bolyai János Matematikai Társulat Veszprém Megyei Tagozata és a Pannon Egyetem Matematika Tanszéke szervezésében

Dr. Maróti György

Pollack Mihály Műszaki Kar

Mérnöki Matematika Tanszék

2010. november 9. (kedd) 15:00 órakor

A Maple alkalmazása a középiskolai matematika oktatásában

A Maple általános célú számítógép-algebrai rendszer a tanár kezében a vizualizáció, a szemléltetés, a diák számára pedig a kísérletezés, a tapasztalat-szerzés, a tudásszint önálló ellenőrzésének jól használható eszköze. Az előadás során bemutatjuk, hogy a rendszer milyen módon támogatja a matematikai fogalmak megértését, a matematikai feladatok megoldását, az ismeretek elmélyítését, az önálló gyakorlást, és a problémamegoldás eredményeként létrejövő matematikai objektumok szemléltetését.