Versenyfelhívás a 2011/12-es tanévre

A Matematika Tanszék a 20011/12-es tanévben is matematikai feladatmegoldó versenyt hirdet a Pannon Egyetem első éves hallgatói számára.

A kitűzendő feladatok a Tanszék által oktatott Matematikai analízis, Lineáris algebra, Az informatika logikai és algebrai alapjai és a II. félévben még a Diszkrét matematika c. tárgyak tematikáihoz kapcsolódnak. A feladatok megfogalmazásában a tanult fogalmak, jelölések szerepelnek.

A verseny 5 fordulós.

A feladatsorokat a tanszék honlapján és a tanszéki hirdetőn tesszük közzé. A megoldásokat a beadási határidőig írásban kidolgozva a Matematika Tanszék titkárságán kell leadni. Nemcsak a teljes feladatsor megoldása, hanem akár egy-egy feladat megoldása is beadható.

A feladatok megoldásai és a verseny állása a tanszék honlapján folyamatosan nyomon követhető.

Eredményhirdetés az 5. forduló után, 2012. júniusában lesz.

A verseny helyezettjei pénzjutalomban részesülnek.

Azon hallgatókat, akik nem a MIK szakjain tanulnak, külön kategóriában értékeljük.

Bővebb információ: dr. Leitold Adrien egyetemi docens (leitolda@almos.uni-pannon.hu)