Telcs András (PE Kvantitatív Módszerek Tanszék)  szemináriumi előadást tart a Matematika Tanszéken.

Dr. Telcs András

Pannon Egyetem, Kvantitatív Módszerek Tanszék

2011. február 9. (szerda) 12:30 órakor

Véletlen bolyongás és diffúzió

A hővezetési egyenlet és annak megoldása kifogyhatatlan forrása az érdekes és nehéz kérdéseknek. Hasonlóan igaz ez annak diszkrét modelljére a véletlen bolyongásra. Ha a hőáramlás közege maga nem homogén a klasszikus módszerek alig-alig alkalmazhatóak. Bizonyos eredmények szerencsésen általánosíthatóak szubdiffúziv közegekre. Az előadás a parabolikus Harnack egyenlőtlenség és más a hőmag becsléséhez vezető feltételek általánosítását mutatja be a szubdiffúzív közegekre.